Líder zo Žiliny mení trénera

Autor: Martin Vaclavek | 16.4.2012 o 14:43 | (upravené 16.4.2012 o 16:01) Karma článku: 4,66 | Prečítané:  384x

  Pre všetkých asi neočakávane rozhodnutie sa udialo dnes ráno v Žilinskom futbalovom klube. Líder našej súťaže prepustil trénera Nosického a na jeho miesto vymenoval trénera z Holandska. Stal sa ním Adelaar. Je to asi svetová rarita, keď dlhodobo vedúce mužstvo súťaže mení svoje kormidlo.

Hoci výsledky posledných kôl neboli zrovna zodpovedajúce pre udržanie si líderského postavenia (5 zápasov - 4 remízy), Žilinčanom sa to darilo. Hlavne vďaka nemohúcnosti súperov zbierať pravidelne plné bodové zisky (napr. Slovan s Weissom a širokým kádrom). Hra sa tiež nepribližuje ku kvalite, s ktorou sa Žilina dostala do ligy majstrov. Dajme si dokopy 1 + 1 a v slovenských pomeroch nám vyjde, že odvolanie nie je až také prekvapivé (prekvapivé skôr je, že výsledky Slovana neotriasli stoličkou Weissa). O to viac sa dá ceniť odvaha, či bláznovstvo, z vedenia klubu. Ale to nám ukáže až čas. Vedenie Žiliny už dlhodobo dokazuje systematickú prácu celého klubu, asi tak ako by sa to malo, keď chceme preniknúť do európskeho futbalu. Pracuje s mládežou, má vybudovanú akadémiu, úspechy za sebou (aj pred sebou, dúfajme), manažment v správnom slova zmysle (zhodnocuje svoje zdroje aby nemuseli hľadať všetko v nákupoch), jednoducho zdravé, realistické firemné podnikanie. Veď dnešné športové kluby sú firmy, kde závisí od manažmentu a ich odvahy robiť správne rozhodnutia, aby dostali logo svojej firmy čo najvyššie. S úspechom aj financie idú ruka v ruke. O to cennejší je tento krok, ktorým chce vedenie dosiahnuť nie len zlepšenie výsledkov, ale aj hernú tvár mužstva. Holandský tréner ešte nezaručuje, že sa tak stane, ale ak sa podarí vniesť do hry Žilinčanov čo i len kúsok z prvkov útočného štýlu holandského futbalu, bude to výhra manažmentu, za ich odvážne rozhodnutie, hlavne pre diváka. Bude treba len trpezlivosť a možno pri pohľade na vyrovnanosť čela tabuľky ku konca súťaže aj ochota oželieť úspech pre cieľ, ktorým je modernejšia, dynamickejšia, diváka lákajúcejšia herná tvár mužstva. Verím, že sa im zámer podarí, a opäť raz ukážu ako sa má správne pracovať a systematicky budovať cesta k úspechu. Divák (hlavne nestranný) určite viac ocení predvedenú kvalitu atraktívnejšej hry, než produkciu účelovej hry na body (zabetónuj nech je aspoň bod). Podobnú cestu si skúša raziť Trenčín a daný projekt sa im začína osvedčovať. Predvádzajú svoj naučený herný prejav doma aj vonku, hoci vonku ich to stálo nemálo bodov. Ale to je jediná cesta k prerazeniu našich klubov do moderného futbalu a tým aj výchova mládeže k návykom na moderný futbal. A určite by to pomohlo aj návštevnosti našej ligy, keby tento počin zatraktívnenia hry ako prvoradej neostal len v Žiline ( a Trenčíne).

Nezostáva mi nič iné, len popriať Žiline a jej manažmentu potvrdenie správnosti tohto rozhodnutia. Konečne povýšiť kvalitu predvedenej hry nad body. Nech vyhráva futbalovejší a hlavne divák!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?