Kometa oskalpovala indianov z Plzne

V poradí druhý matchball mali hráči Komety Brno dnes v Plzni. A začali ho premieňať skutočne rázne. V čase 4:09 už bola Plzeň oskalpovaná stavom 0-3. Prvý gól strelil Divíšek, následne T.Svoboda a úvodnú facku dokončil Balej krížnou strelou do vinkla a vyhnal brankára Mazance von z bránky. Úvod ako z partesu priniesol kľud pre Kometu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Plzeň ostala viac než zaskočená. Snažila sa síce hrať zo všetkych síl , ale bez gólového efektu. Najväčšie šance si vypracovala paradoxne pri oslabení,ale stroskotala na Trvajovi ako počas celej série. Vykresanie nádeje prišlo pri presilovke 4na3, kedy sa presadila ikona Plzne Straka. Ku koncu tretiny mal ešte príležitosť Vlasák ale po peknej kombinacii na šírku klziska zahodil.

Do druhej tretiny vybehla Plzeň rázne, do tempa jej pomohla aj presilovka, ale Kometa obetavo odolávala. Následne prišla šanca na reálny návrat do zápasu, kedy Plzeň išla hrať presilovku o dvoch hráčov na celé 2 minúty. Tu sa zlomila posledná nádej Plzne. V presilovke najskôr zahodil Straka, následne po tlaku v bránkovisku a skrumáži nastrelil tyč Vlasák. Trvaj kryl všetko. Kometa ustála aj túto dôležitú oslabovku a po chvílke výdychu z čista jasna oplatiľ tyčku Plzni obranca Žižka. 4 minúty pred koncom druhej časti mohlo dať Brno klinec šanciam Plzne, ale presilovku zahrali bez šancí, ba mali problem sa dostať do pásma. Všetko si však vynahradili tesne po presilovke, keď Kováčik dával ľahko nahadzovanú strelu pred bránku, kde bol kontakt brankára s hráčmi mimo bránkoviska a na prekvapenie puk skončil až v bránke za rozhodeným brankárom. Nervy ešte neudržal na uzde Vlasák, ktorý dostal 10min. osobný trest za protesty pri spornom ofsajde.

Tretia tretina začala rýchlym gólom Plzne Hanzlíkom už v 19 sekunde. Následne hráči Plzne začali jazdiť svižnejšie, s otvorenou obranou a hokej sa hral hore dole. Určite okulahodiace pre diváka. K tomu sa pridala presilovka, v ktorej Plzeň tlačila. Bohužial, nechala sa rýchlo vylúčiť. V snahe udržať pásmo zahral Hanzlík vysokou hokejkou do tváre protihráča. Chviľu na to pridal ďalší gól Komety T.Svoboda. Najlepšie sa zorientoval k dorážke po strele Vašíčka a nemal problém zasunúť do odkrytej bránky. Následne skvelým semaforom zabranil brankár Plzne ďalšiemu gólu, ktorý ale prišiel onedlho. Kometa hrala presilovku a Dlouhý po odrazoch puku od nôh prvý reagoval na puk. Divíšek už len päčatil po krásnej prihrávke za obranu, keď si počíhal na modrej a svoj nájazd nekompromisne zavesil pod víko. Nebolo pochýb a finalistovi. Objavili sa už len dva tvrdé čisté hit-y, koncovka sa už nezvrhla. Posledná minúta sa len dohrávala s pukom na hokejkách brňákov z Komety, ktorý slávia málokým očakávaný postup do finále po 41 rokoch. Treba povedať, že po zásluhe, lebo hrali skutočne obetavo a bojovne ako jeden muž a stav 2-7 vraví jasne.Navyše za chrbtom vo skvelej forme chytajúcim Trvajom, ktorý bol hrdinom séria keď vychytal dve nuly a privádzal hráčov Plzne k streleckému prekliatiu.