Krycí manéver – priestupková imunita

Autor: Martin Vaclavek | 16.1.2012 o 21:28 | (upravené 4.2.2012 o 13:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  47x

Je chvályhodné, že konečne po dlhých rokoch si naši poslanci okresali imunitu. Bohužiaľ iba priestupkovú!!! Neviem pred čím ich mala doteraz chrániť? Pred triezvou hlavou za volantom? Bol výsmech ľuďom do očí mať takúto nadľudskú výsadu.

Smutné je na tom najviac však to, že teraz sa týmto manévrom snažia len upokojiť a uspokojiť voličov, od ktorých chcú volebné hlasy aby sa náhodou nemuseli pratať zo svojho piedestálu. Zrazu je to jednoduché jednohlasne schváliť takúto zmenu, čo roky rozdeľovala opozíciu a koalíciu (147prítomných – 147 hlasovalo za).

Strach je tak mocná zbraň, že dokáže meniť názory v priebehu okamihov. Tu sa skôr naskytá túžba za každú cenu sa udržať pri moci. Vrchnosť si zvykla, že povrchným ústupkom si vráti ovečky späť do košiara a bude všetko po starom. Dúfam len v rozum ľudí, ktorí sa už nedajú takto ľahko opiť. Je treba získať viac, než len povrchný ústupok. Doteraz mali strach len občania tohto štátu. Zo strachu si uťahovali opasky bez najmenších námietok a prečo? Aby po rokoch zistili, že skorumpovaná vrchnosť si zatiaľ plnila kapsy ich rastúcimi daňami, keď už im od predcpania ani opasky nestačili a začali sa navliekať do dvoch. Už sa nedá zalepovať oči nad týmito nemorálnymi zverstvami mecenášov, ktorý riadia štát, pre ktorý sľúbili: " na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života." Aj tento sľub len ukazuje, že slovko česť a svedomie dávno nie je v politike. Takisto ani úmysel konať v záujme občanov. Jedine čo plne v sľube platí je dodržiavanie zákonov a uvádzanie ich do života. Preto tie zákony sú aj také aké sú a právo je vďaka ním ale úplne - úplne slepé a nemé.

Všetky tieto udalosti posledných dní len dokazujú to, že keď sú ľudia nespokojní a dávajú to patrične najavo, aj vrchnosť začne mať strach a robiť ústupky oveľa rýchlejšie a bez dohadov. Preto treba využiť zákonné možnosti a pretlačiť zakopanú spravodlivosť na svetlo sveta, aby sa už v skorej budúcnosti neopakovali rovnaké chyby. Začať treba odsúdením všetkej zažranej špiny a následnej lepšej kontroly pred opätovnou špinou. Iba tak sa všetka špina zľakne a viac sa nebude hrabať tam, kde ju chcú vyčistiť. Zmenami imunitných zákonov, volebných zákonov, právnych zákonov a v neposlednom rade aj sľubov. Zo sľubu pre ľud treba spraviť posvätnú vetu, ktorá sa nebude len vyslovovať s úsmevom na tvári, ale bude aj náležite chránená pred pošpinením. Každý kto ju pošpiní by mal niesť bremeno tejto špiny bez nároku na imunitu. Človek čo koná čestne sa nepotrebuje za nič schovávať. Preto je priestupková imunita iba úbohým predvolebným manévrom zažranej špiny, ktorá už nemôže zmeniť vôľu ľudu, a musí podstúpiť očistu až do úplného zdarného konca.

Pevne verím, že to tak aj bude!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?